STRONA GŁÓWNA » ZARABIANIE NA ANKIETACH

ZARABIANIE NA ANKIETACH

ZARABIANIE NA ANKIETACH 2023

Jednym z najprostszych sposobów na dodatkowy dochód online jest zarabianie na ankietach. Jakie są najczęściej spotykanie opinie na niejednym forum o takiej formie pracy przez internet?

Aby rozpocząć czerpanie zysków, wystarczy bezpłatnie się zarejestrować, uzupełnić swój profil i zacząć wypełnianie ankiet za pieniądze.

Kluczowym pytaniem jest również – ile można zarobić na płatnych ankietach internetowych? A także – ile czasu trzeba poświęcić na taką pracę?

Otóż, jest mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek mógł utrzymać się z samego wypełniania ankiet online, ale jako sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki – metoda sprawdza się rewelacyjnie.

Tym bardziej, że taka praca nie wymaga żadnego własnego wkładu finansowego i można ją wykonywać w domu w wolnym czasie.

Dlaczego firmy płacą za badania?

Mogłoby się wydawać, że płacenie komuś za wyrażenie swojej opinii w ankiecie, jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Tylko pozornie.

Zdecydowana większość firm przed powszechnym wprowadzeniem na rynek jakiegoś produktu czy usługi, robi dokładne rozeznanie.

Aby jak najbardziej zobiektywizować badania, zlecają je zewnętrznym panelom.

Z kolei te udostępniają ankiety swoim użytkownikom, dzieląc się z nimi częścią zysku, jaki zapewnił zleceniodawca badania.

Reasumując, firmom bardziej opłaca się zainwestować w zrobienie dokładnego researchu, by następnie wypuścić do sprzedaży produkt, który będzie możliwie najbardziej dopasowany do oczekiwań klientów.

Jak zarabiać na ankietach internetowych

Zarabianie na ankietach – jak to działa?

Rozpoczęcie zarabiania na wypełnianiu płatnych ankiet internetowych jest bardzo łatwe. W pierwszej kolejności musisz znaleźć sprawdzone, wypłacalne firmy.

Listę zaufanych i przetestowanych paneli ankietowych możesz znaleźć na tej stronie – https://zarabianiewdomu.com/ankiety-online/

 Uzupełnij swój profil w serwisie ankietowym 

Następnie w każdym serwisie badawczym musisz utworzyć swój profil. Każda ankieta jest skierowana do konkretnej grupy docelowej / demograficznej.

Więc im staranniej uzupełnisz swoje dane profilowe, tym potencjalnie więcej zaproszeń do ankiet otrzymasz.

 Odpowiadaj na zaproszenia do ankiet 

Większość serwisów ankietowych powiadomi Cię o dostępnych badaniach poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail. Natomiast w niektórych panelach, zaproszenie do ankiety zobaczysz dopiero po zalogowaniu się do swojego profilu.

Niektóre ankiety będą dostępne do wypełnienia „od ręki”. Jednak do niektórych trzeba będzie się najpierw zakwalifikować, odpowiadając na kilka pytań, które sprawdzą, czy pasujesz do grupy docelowej badania. 

Niezależnie od rodzajów ankiet, staraj się odpowiadać na każde zaproszenie. To zwiększy Twoje szanse na otrzymywanie ich większej ilości oraz wartości.

 Przykładaj się do wypełniania ankiet 

Solidność i szczere odpowiedzi, to coś, czym powinieneś kierować się przy wypełnianiu ankiet. Tym bardziej, że kolejne kroki polegają najczęściej tylko na zaznaczaniu odpowiednich okienek.

Nie jest to więc duży wysiłek, a dla firmy zlecającej badanie najważniejszą kwestią jest szczera odpowiedź.

 Zarabianie na ankietach – pieniądze czy nagrody? 

System nagradzania różni się w zależności od firmy badawczej.

Niektóre przyznają punkty za wypełnianie ankiet, które możesz następnie wymienić na gotówkę lub nagrody rzeczowe / cyfrowe.

Inne przesyłają pieniądze na popularny portfel internetowy PayPal lub bezpośrednio na konto w banku.

Wypełnianie ankiet online - ile można zarobić

Ile możesz zarobić wypełniając ankiety online?

Ile można zarobić na płatnych ankietach internetowych? To chyba najczęściej zadawane pytanie w tej tematyce.

Niektórych odpowiedź być może rozczaruje, ale taka praca nie uczyni Cię milionerem, ani nawet nie zastąpi Ci etatu.

Dlaczego jednak powinieneś rozważyć takie zajęcie? Wypełnianie ankiet online jest bowiem świetnym sposobem na dodatkowe pieniądze w portfelu.

Ile można więc realnie zarobić na ankietach? Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, to jak najbardziej możliwe kwoty.

Wynagrodzenie za pojedynczą ankietę różni się w zależności od serwisu, długości samej ankiety oraz jej tematyki.

Stawki wahają się od kilkudziesięciu groszy, do nawet kilku złotych w polskich serwisach oraz od kilkunastu centów, do 2 dolarów w zagranicznych panelach.

Warto pamiętać również o tym, że spora część stron ankietowych, oferuje także nagrody rzeczowe. Można je zdobyć, wymieniając wcześniej zgromadzone punkty.

Wysokość Twoich zarobków, zależy od kilku głównych czynników. Przede wszystkim od Twojego podejścia do tej pracy, ilości serwisów, do których się zapiszesz oraz charakterystyki profilu.

Jeśli poważnie potraktujesz zarabianie na ankietach, już na starcie wyprzedzisz wielu konkurentów, którzy często szybko się zniechęcają.

Zarabianie na ankietach online - o czym należy pamiętać?

Zarabianie na ankietach – na co należy uważać?

Chociaż w sieci istnieje sporo legalnych i sprawdzonych firm badawczych, nierzadko można również natrafić na oszustów.

Niektóre z nich mogą np. sprzedawać informacje o Twoim profilu lub dane kontaktowe (nr telefonu czy adres e-mail).

Więc zanim się zarejestrujesz, przejrzyj politykę prywatności danej firmy.

Jeśli nie możesz jej znaleźć lub jeśli mówi ona, że firma może swobodnie dzielić się Twoimi informacjami – podziękuj za współpracę albo nastaw się na skrzynkę pełną spamu. Najlepiej po prostu korzystać ze sprawdzonych od lat firm.

Ponadto, przenigdy nie płać firmie ankietowej jakichkolwiek pieniędzy.

Jeżeli warunkiem otrzymywania zaproszeń do badań jest jakaś kaucja, czy inna opłata – omijaj taki serwis z daleka!

Panele ankietowe otrzymują wynagrodzenie od firm zewnętrznych, zlecających dane badanie do przeprowadzenia.

Część z tych pieniędzy otrzymują następnie użytkownicy za wypełnienie ankiety. Dlatego pamiętaj – to Ty masz zarabiać, a nie dokładać do tej pracy.

Jak zarabiać więcej na ankietach online

Zarabianie na ankietach – jak zwiększyć zyski?

Jak zarabiać więcej pieniędzy na ankietach online, jak zmaksymalizować zyski z takiej pracy? Zastosuj w praktyce kilka kluczowych porad.

 1. Zapisz się do wszystkich sprawdzonych serwisów ankietowych 

Działając w wielu panelach ankietowych, zwiększasz swoje szanse na otrzymywanie większej ilości zaproszeń do badań.

Jeżeli już zdecydowałeś się na taką pracę i poświęcenie jej trochę czasu, dobrze jest go efektywnie wykorzystać.

Więcej ankiet do wypełnienia = więcej pieniędzy do zarobienia 🙂

 2. Skonfiguruj e-mail z serwisami ankietowymi 

Nie jest to co prawda jakiś wymóg, ale przypisanie jednego adresu e-mail do wszystkich Twoich kont w serwisach ankietowych, ułatwi Ci pracę.

Dzięki temu, logując się do swojej skrzynki pocztowej, łatwo sprawdzisz wszystkie przysłane zaproszenia do ankiet.

Pamiętaj o regularnym odwiedzaniu swojego maila, ponieważ niektóre ankiety są ważne tylko kilka-kilkanaście godzin.

 3. Wypłacaj pieniądze, kiedy tylko osiągniesz minimalny próg 

Jeśli nie masz z góry upatrzonej nagrody o dużej wartości, lepiej wypłacać zarobione pieniądze od razu po osiągnięciu minimalnego progu.

Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre strony mają ograniczenia co do tego, kiedy można realizować wypłaty lub zamieniać punkty na pieniądze (liczy się także termin ważności samych punktów).

 4. Nie próbuj dziwnych sztuczek 

Chęć zarobienia pieniędzy, nie może wziąć góry nad uczciwą postawą.

Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w której niektórzy rozważają zakładanie kilku kont w jednym serwisie.

Każdy poważny panel ankietowy ma takie zastrzeżenie w swoim regulaminie, za złamanie którego grozi zamknięcie konta oraz przepadek zarobionych pieniędzy.

Takie firmy mają dedykowane oprogramowanie i specjalistów do wyszukiwania takich nieprawidłowości, więc zdecydowanie nie warto ryzykować.

Opinie o zarabianiu na wypełnianiu ankiet online

Zarabianie na ankietach – opinie

W sieci znajdziemy mnóstwo opinii na temat zarabiania na ankietach online. Taka praca znajduje – co oczywiste – zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Negatywne zdania można najczęściej przeczytać od internautów, którzy nigdy nawet nie spróbowali tak zarabiać, lub trafili na nierzetelne firmy.

W tym drugim przypadku można zrozumieć rozgoryczenie i zrażenie się do tej metody czerpania zysków. Jednak podstawą sukcesu w tego typu aktywności, jest współpraca ze sprawdzonymi firmami.

Sceptycy powątpiewają również w rzeczywistość realizowania wypłat, ale tutaj kłania się również powyższy podpunkt.

Niektórzy narzekają także na rzadkie zaproszenia do ankiet i tym samym powolne zbieranie pieniędzy.

Niekiedy jest to prawda, ale tylko po części. Wiele zależy tutaj od częstotliwości sprawdzania zaproszeń do ankiet oraz uzupełnienia profilu.

Z kolei pozytywne opinie pochodzą od osób, które zarabianie na ankietach potraktowały poważnie.

Tacy użytkownicy twardo stąpają po ziemi, nie oczekują tego, że wypełniając ankiety zostaną milionerami, stosują w praktyce kluczowe porady, które pozwalają na efektywne zarabianie na ankietach.

Oczywiście do wszystkich opinii trzeba podchodzić z właściwym dystansem. Często bywają bowiem przerysowane – bądź to w jedną, bądź w drugą stronę.

Jak to jednak zwykle bywa, najlepiej zweryfikować wszystko osobiście.

Jednym zarabianie na ankietach internetowych przypadnie do gustu, innym – nie. Nie ma tutaj sztywnej reguły i wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Warto pamiętać o jednym – spróbować zawsze można, gdyż praca przy wypełnianiu ankiet nie wymaga żadnego wkładu własnego.

4.8/5 - 13 głosów