STRONA GŁÓWNA » TEXTBOOKERS

TEXTBOOKERS

Jeśli jesteś copywriterem, albo osobą, która dopiero chce zacząć zarabiać na pisaniu tekstów – portal Textbookers, jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Co należy zrobić, aby zacząć zarabianie na swoim pisarskim talencie?

Textbookers – rejestracja i formularz zgłoszeniowy

W pierwszej kolejności, trzeba oczywiście założyć na tej stronie bezpłatne konto.

Drugim krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny po wejściu w zakładkę „Strefa copywritera”.

Formularz zgłoszeniowy do Textbookers - wybór tematyki teksów

 

Formularz zgłoszeniowy do Textbookers - Twój przykładowy tekst

W formularzu wybierzesz tematykę tekstów, które chcesz pisać dla klientów. Wybór jest ogromny (ponad 20 kategorii) i obejmuje właściwie każdą dziedzinę życia.

Możesz również tworzyć treść w językach:angielskim i niemieckim, co jest oczywiście dodatkowo premiowane.

W rubryce „twoje doświadczenie”, możesz pochwalić się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami w tej dziedzinie (jeśli takowe już posiadasz).

Poniżej znajduje się rubryka, w której musisz napisać próbny tekst na max. 800 znaków.

Obok masz wytyczne, co musi zawierać, czyli: słowo kluczowe, tematykę i liczbę znaków, która będzie się zmieniać „na żywo” wraz z dodawaniem przez Ciebie treści.

Jeśli administracja pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek, otrzymasz pełny dostęp do „Strefy copywritera”.

Textbookers – Twój panel klienta

Aby rozpocząć pracę, udaj się do do sekcji „Realizuj zlecenia” i wybierz opcję „Rozpocznij pracę”. W tym momencie wyświetlą Ci się aktualne zlecenia od klientów.

Po wybraniu danej oferty i napisaniu tekstu, trafi on do moderatora, który sprawdzi go pod względem unikalności oraz poprawności językowej.

Textbookers – zarabianie

Po tym jak klient zatwierdzi Twój tekst (ma na to 72 godziny), otrzymasz wynagrodzenie.

Ile można zarobić? To zależy m.in. od ocen (od 1 do 6), jakie wystawią Ci klienci. Im lepszej jakości teksty będziesz pisać, tym więcej zarobisz.

Oczywiście wysokość Twojego wynagrodzenia, określa również rodzaj i długość tekstu (ilość znaków). Aktualne stawki, możesz sprawdzić w dziale „Zarobki i ocena”.

Po uzbieraniu 100 zł, będziesz móc zlecić wypłatę, która powinna być zrealizowana w ciągu 14 dni. Jeśli chodzi o „fiskal”, serwis rozliczy za Ciebie wszelkie sprawy związane z podatkami.

Jakie rodzaje treści ma do wyboru klient TB?

 • Teksty SEO
 • Tekst zapleczowy (czas w jakim musisz zrealizować zlecenie – 96h)
 • Tekst preclowy (96h)
 • Opis do katalogów (48h)
 • Teksty wysokiej jakości
 • Tekst specjalistyczny (96h)
 • Tekst tematyczny (96h)
 • Opis produktu (96h)

Textbookers – stawki (za 1000 zzs – znaków ze spacjami)

Więc ile konkretnie może zarobić copywriter, w zależności od swojej reputacji na TB (oceny od klientów w skali 1-6) i rodzaju tekstu?

Textbookers - stawki za zlecenia

Opinie z przykładowego forum

 • „Ja od dosłownie trzech dni zaglądam na textbookers i jestem pozytywnie zaskoczony – póki co.”
 • „a jak macie z wypłatami?” „U mnie zawsze jest w terminie, szkoda tylko że nie jest trochę szybciej niż te bite dwa tygodnie…”
 • „Zastanawiam się, czy którykolwiek copy, który regularnie pisuje dla TB i zleca wypłaty przynajmniej raz na 1-2 miesiące i który miał wszystkie wypłaty na czas, tzn. do 14 dni od zlecenia”

Jeżeli poważnie myślisz o zarabianiu na pisaniu tekstów, dowiedz się na czym dokładnie polega praca jako Copywriter i jak zacząć.

Innym sposobem na zarabianie w sieci bez wkładu własnego, są np. płatne ankiety internetowe. Uczestnictwo we wszystkich panelach badawczych, jest całkowicie darmowe. Więc wszystko to, co uda Ci się zarobić – to Twój czysty zysk.

3.2/5 - 26 głosów