STRONA GŁÓWNA » TESTOWANIE PRODUKTÓW

TESTOWANIE PRODUKTÓW

Czy testowanie produktów w domu, to praca dająca zarobić godziwe pieniądze? Jak otrzymać darmowe próbki produktów z kategorii: kosmetyki, jedzenie i napoje, zabawki, chemia gospodarcza, książki i czasopisma, kupony, itp.

Gdzie szukać ofert pracy jako tester produktów? Poniżej odpowiedzi i praktyczny poradnik.

Testowanie produktów za pieniądze – idealna praca w domu?

Jak wygląda praca testera produktów? W skrócie tak: firma wysyła Ci określony produkt do przetestowania, a Ty musisz wystawić o nim swoją opinię.

Dzięki temu, w zamian będziesz mógł go za darmo zatrzymać i/lub otrzymasz jeszcze wynagrodzenie pieniężne.

W taki właśnie sposób pracuje w domu wiele osób, a sama metoda jest jedną z najlepszych na dodatkowy dochód online.

Ale zastanówmy się jeszcze, czemu ktoś miałby w ogóle płacić za tego rodzaju zajęcie? Otóż, rozwój niemal każdej firmy zależy w dużej mierze od zdolności do spełniania zapotrzebowań klientów.

Aby najlepiej trafić w gusta konsumentów, przedsiębiorstwa przed seryjną produkcją danego towaru, chcą go najpierw przetestować i sprawdzić reakcję odbiorców. I właśnie tutaj pojawia się praca dla testera produktów.

Tester produktów – na czym to polega?

Jak już zostało wspomniane, praca testera polega na przetestowaniu produktu i wystawieniu o nim opinii. Jednak co do metodologii przeprowadzania badań, nie ma uniwersalnych wytycznych.

Każdy test ma swoje indywidualne warunki i najczęściej będzie to po prostu wymóg zwrócenia uwagi na jakieś określone cechy produktu. Następnie trzeba będzie stworzyć w miarę możliwości wyczerpującą recenzję.

Najczęściej jednak można spotkać sytuację, w której wystarczy po prostu wypełnić ankietę z gotowymi pytaniami.

Praca testera produktów ma sporo zalet. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

  • Jako tester produktów możesz zarabiać pieniądze nie wychodząc z własnego domu. „Narzędzia” do pracy dostarczy Ci listonosz lub kurier, a kontakt ze zleceniodawcą odbywa się online.
  • Brak specjalnych wymogów co do wykształcenia czy posiadania określonych umiejętności.
  • Sam decydujesz o godzinach pracy, która i tak przeważnie nie jest zbyt czasochłonna.
  • Łączysz przyjemne z pożytecznym – często niektóre testowane produkty (np. środki czystości) i tak musiałbyś kupić. Jako tester otrzymasz je najczęściej za darmo.

Gdzie szukać pracy jako tester produktów?

W internecie można spotkać sporo ofert dla testerów produktów.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sporo z nich jest firmami (delikatnie mówiąc) niesolidnymi, z którymi współpraca będzie pozostawiała wiele do życzenia (również delikatnie mówiąc).

Zatem gdzie najlepiej szukać sprawdzonych i wypłacalnych firm/stron?

  • GREENPANTHERA – amerykański serwis zarobkowy o międzynarodowym zasięgu. Więcej szczegółów o tym panelu można znaleźć na stronie https://zarabianiewdomu.com/greenpanthera/
  • EVERYDAYME – serwis oferujący testowanie produktów głównie z branży chemii gospodarczej / kosmetyków.
  • TESTMETOO – międzynarodowa firma badawcza, szeroki wybór produktów do testowania.

Jak skutecznie zarabiać na testowaniu produktów online?

Aby skutecznie zarabiać na testowaniu produktów, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które mogą przyczynić się do zwiększenia przychodów z takiej pracy. Postaraj się wypróbować kilka prostych, praktycznych porad:

Dobry tester produktów selekcjonuje testy

Jakość, a nie ilość. Ta zasada powinna przyświecać Ci na każdym etapie pracy.

Oczywiście perspektywa zgłaszania się do każdego możliwego testu jest na początku kusząca, ale z czasem przekonasz się, że nie jest to efektywna taktyka. 

Decyduj się na testowanie produktów, które choć trochę Cię interesują lub uważasz, że mogą Ci się w jakiś sposób przydać.

Próbowanie produktów „na siłę” szybko zniechęci Cię do pracy testera.

Szybka reakcja na zaproszenia do testów jest kluczowa

Pracując jako tester produktów, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w tej branży panuje już spora konkurencja.

A jeżeli dodamy do tego fakt, że firmy mają najczęściej z góry określony budżet na dane badanie, Twoje szanse na potencjalny zarobek zostają mocno ograniczone.

Tutaj kluczową sprawą jest szybkość Twoich odpowiedzi na zaproszenia do badań. Przeważnie jest bowiem tak, że gdy dana pula zaproszeń się wyczerpie (zgłosi się określona liczba testerów), testy są zamykane.

Dedykowany adres e-mail do pracy jako tester

Aby skutecznie oddzielić wiadomości otrzymywane w ramach pracy jako tester od tych prywatnych, dobrze jest stworzyć po prostu oddzielny adres e-mail.

Musisz bowiem zakładać, że po zapisaniu się do kilku firm badawczych, na Twoją skrzynkę będzie przychodzić sporo powiadomień.

Solidność i konsekwencja – Twoim priorytetem

W branży testerów produktów jest już spora konkurencja, dlatego jeśli traktujesz tę pracę poważnie – musisz być solidny i konsekwentny. Co to oznacza w praktyce?

Powinieneś codziennie zaglądać na swoją skrzynkę pocztową, aby sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe zaproszenia do testów.

Firmy zlecające badania obserwują profile swoich współpracowników i zazwyczaj w pierwszej kolejności wysyłają zaproszenia do tych najaktywniejszych.

Poza tym, po przetestowaniu danego produktu, zawsze wystawiaj swoją ocenę. Musisz pamiętać, że firmy tego właśnie od Ciebie oczekują, to jest właśnie Twoja praca za którą zostaniesz wynagrodzony.

I nie istotne jest, czy będzie to pozytywny czy negatywny feedback o produkcie – najważniejsze żebyś wyraził o nim swoją opinię.

Testowanie produktów – opinie

Jak każda – dosyć niekonwencjonalna forma zarobku – i ta praca znajduje zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Zasięgając opinii lub czytając takowe w sieci, natrafimy na dosyć skrajne zdania. Od entuzjastów w różowych okularach, do skrajnych sceptyków.

Do wszystkich trzeba podchodzić ze sporym dystansem. Jak to zwykle bywa, najlepiej zweryfikować wszystko samemu.

Jednym taka metoda zarabiania przypadnie do gustu, innym – nie. Nie ma tutaj jednej reguły, wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Spróbować zawsze można, gdyż zgłoszenie swojej kandydatury do pracy testera produktów nic nie kosztuje.

Sprawdź również, jak zarabiać w domu wypełniając ankiety internetowe.

4/5 - 84 głosów