STRONA GŁÓWNA » TASKI

Figure Eight jest to amerykańska platforma internetowa (z siedzibą w San Francisco), zajmująca się nowoczesnymi technologiami. Współpracuje z wieloma markami, m.in. Google, Facebook, Twitter, Mozilla, Toyota i American Express.

W ramach swojej działalności (mi.n. automatyzacja maszyn, algorytmów), korzysta również z ludzkiej inteligencji. I właśnie taski (zadania) wykonywane przez człowieka, pomagają w późniejszych pracach Figure Eight.

Taski udostępniane są użytkownikom za pomocą takich serwisów jak Clixsense i Neobux. Na czym dokładnie polega praca internauty, który zdecyduje się na zarabianie w ten sposób?

Na wykonywaniu nieskomplikowanych prac – tłumaczenie tekstu, zapisywanie, opisywanie i analizowanie zawartości strony internetowej, dokumentu lub postu, znajdowanie adresów, e-maili, itp.

Wynagrodzenie waha się od 0,01 do 1,00 USD. Płatności są jeszcze wyższe w przypadku takich krajów jak USA, Kanada i Wielka Brytania. Wartość tasków jest również uzależniona od poziomu (levelu) użytkownika, ale o tym później.

Ile można na tym zarobić?

Najlepsi „workerzy” potrafią zarabiać na taskach krocie. Aczkolwiek wymaga to dużego zapału i jednak sporo czasu. Jednak wraz z nabywaniem wprawy, można dojść do niesamowitych rezultatów.

Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych pracusiów na Clixsense  – lista jest odświeżana i aktualizowana co 10 minut.

Pierwsza rubryka zawiera liczbę wykonanych tasków w ostatnich 24 godzinach, druga – ilość tasków zrobionych w ostatnich 7 dniach, trzecia – taski wykonane w poprzednich 30 dniach, czwarta – ogółem w historii.

Piąta kolumna pokazuje czołową 10 użytkowników, którzy otrzymają bonusy w cotygodniowym konkursie na najlepszych „workerów” (pula nagród – 100$). Jak widać na liście, są również użytkownicy z Polski. Więc da się? Da się 🙂

Taski - ile można zarobić

Figure Eight – bezpłatna rejestracja

Rejestracja i uczestnictwo w serwisie jest całkowicie bezpłatne. Założenie konta zajmuje dosłownie 2 minuty. Zapisu najlepiej dokonać poprzez ySense, wtedy za każde zarobione 50$, otrzymasz dodatkowy ekstra bonus – 5$.

Clixsense i Figure Eight (daw.Crowdflower) są dwiema różnymi firmami, ale ściśle ze sobą współpracują. Aby zacząć zarabiać na platformie z taskami, musisz najpierw utworzyć tam konto.

Żeby to zrobić, przejdź w serwisie Clixsense do działu Tasks i z rozwijanego menu, wybierz zakładkę Complete Tasks.

Taski na Clixsense

Z listy tasków, kliknij jakikolwiek dostępny. Zostaniesz w tym momencie przeniesiony do strony z logowaniem do konta Figure Eight.

Figure Eight - rejestracja konta

Ko kliknięciu w odnośnik Sign up!, otworzy się strona z krótkim formularzem do utworzenia konta na Figure Eight. W kolejnych polach, wpisujemy:

 • NAME – Imię i Nazwisko (najlepiej bez polskich znaków)
 • EMAIL – Adres poczty e-mail, na który przyjdzie link aktywujący i potwierdzający rejstrację
 • PASSWORD – Hasło
 • CONFIRM – Potwierdź hasło
 • Nie jestem robotem – potwierdź, rozwiązując wskazane zadanie
 • Zaakceptuj regulamin i politykę prywatności
 • Create My Free Account – Utwórz bezpłatne konto

Figure Eight - formularz rejestracyjny

Na podaną skrzynkę pocztową przyjdzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć – potwierdzając tym samym rejestrację.

Figure Eight - link aktywacyjny

TASKI – ZARABIANIE

Po zalogowaniu się do swojego konta na i wejściu w sekcję Tasks -> Complete Tasks, pojawi się lista z dostępnymi dla Ciebie zadaniami.

LEVEL – poziom dla którego task jest dostępny, PAY/TASK – wartość, #OF TASKS – ilość zrobionych tasków, RATING – satysfakcja użytkowników z taska

Taski - Clixsense

 

Figure Eight każdemu swojemu użytkownikowi, przydziela odpowiedni level (poziom). Rozróżniamy 4 (0, 1, 2, 3) – im wyższy, tym więcej zadań otrzymujemy i są one lepiej płatne.

Jak nietrudno się domyślić, każdy początkujący, zaczyna od levelu 0, i na tym etapie nie ma zbyt wielu ofert pracy.

W tym momencie cierpliwość jest kluczowa, ponieważ musisz wykonać 100 pytań testowych z dokładnością ponad 70%, aby osiągnąć poziom 1. Dla poziomu 2, dokładność musi wynosić 80%, a dla poziomu 3 – 85%.

Niektórzy użytkownicy „przeskakują” czasem z poziomu 0 od razu na 2 lub 3, inni – z poziomu 1 na 3.

Wiąże się to prawdopodobnie z dobrą reputacją (wysoką dokładnością wykonywanych tasków), jaką użytkownik uzyskuje w pierwszych dniach swojej działalności na portalu.

Może się również zdarzyć tak, że zostaniesz oznaczony jako osoba, która nie postępuje zgodnie z instrukcjami zadania.

Wymagania dotyczące poziomów zaawansowania i liczby flag, które możesz mieć, są pokazane w tabelce. Twoje statystyki, odświeżane są co 24 godziny.

Taski - levele i ostrzeżenia (flagi)

Kiedy jesteś na poziomie 0, Twoim głównym celem, nie jest zarabianie pieniędzy, ale utrzymanie wysokiej dokładności podczas wykonywania zadań.

Prace każdego nowego użytkownika, są szczególnie bacznie obserwowane.

Po osiągnięciu poziomu 1 łatwiej jest przejść do poziomu 2-3, ponieważ masz do dyspozycji więcej zadań, a także łatwiejsze do wykonania.

Potencjał na zarobek znacznie wzrasta wraz z przechodzeniem na kolejne poziomy.

Mieszkańcy takich krajów jak USA, Kanada i Wielka Brytania, będą mieć więcej dostępnych zadań i mogą awansować na wyższe poziomy o wiele szybciej niż pozostali.

TASKI – JAK WYKONYWAĆ?

 • Na początku bądź przede wszystkim cierpliwy i poświęć trochę czasu, aby uważnie przeczytać instrukcje dot. danego taska. Jest to zadanie najtrudniejsze, ale to zadecyduje o Twojej przyszłości na Figure Eight, i o tym – jakie pieniądze będziesz mógł tam zarobić.
 • Jeśli nie znasz dobrze j. angielskiego, tekst możesz skopiować i wrzucić do całkiem niezłego transalora – https://www.deepl.com/translator
 • Naucz się korzystać z opcji rezygnacji z danego taska. Jeśli widzisz, że zadanie jest bardzo trudne do wykonania, lepiej zrezygnować z niego, niż próbować odgadywać właściwe odpowiedzi. Pojedyncza źle wykonana praca, może zniszczyć Twoją dokładność.
 • Gdy pojawi się komunikat, że z powodu niedostępności nie można wykonać zadania, ponownie załaduj stronę wiele razy, aż zostanie załadowane.

Dostępność tasków

 • Czasami, jeśli udzielisz błędnej odpowiedzi, Figure Eight przeniesie Cię na stronę korekty, gdzie pokaże Ci, gdzie popełniłeś błąd. Znajdziesz tam opinie innych panelistów z tym samym problemem. Możesz zagłosować, czy zgadzasz się z ich zdaniem, czy nie.
 • Możesz również sam wyrazić opinię i jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź jest lepsza, wyślij ticket do Figure Eight, aby to sprawdzili. Dokonają wtedy przeglądu pytania i jeśli masz rację, dokonają korekty.

Poprawność wykonywania tasków

 • Odwiedzaj codziennie sekcję Tasks na forum ClixSense (zarówno dział anglojęzyczny, jak i polski). Użytkownicy omawiają tam wiele spraw dotyczących zadań i udzielają cennych wskazówek.
 • Przed rozpoczęciem danej pracy, sprawdź tzw. RATING. Staraj się unikać zadań o bardzo niskim wskaźniku satysfakcji użytkowników.
 • Spróbuj wykonać zadania w wyznaczonym czasie (jest podany w instrukcji każdego taska), w przeciwnym razie nie otrzymasz wynagrodzenia.
 • Nie naruszaj zasad i nie próbuj oszukiwać systemu. To portal zajmujący się najnowszymi technologiami na co dzień – nie wykiwasz ich 🙂
2.5/5 - 21 głosów