STRONA GŁÓWNA » GOODCONTENT

GOODCONTENT

GoodContent.pl – giełda tekstów, zrzeszająca zarówno copywriterów, jak i zleceniodawców. Jak tutaj zarabiać? Czy taka praca jest opłacalna? Jakie opinie krążą na temat tej platformy? Przekonajmy się.

Słysząc o zarabiania przez internet, wiele osób po dziś dzień pozwala sobie co najwyżej na lekceważący uśmieszek albo w najlepszym wypadku wzruszenie ramionami.

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Pokutują tutaj zwłaszcza w większości spamerskie reklamy. Coś w stylu „kiedyś nie miałam nic, dziś zarabiam trzy tysiące złotych dziennie za nic”.

Są one bardzo szkodliwe dla serwisów i osób, które faktycznie są w stanie zaoferować uczciwą pracę właśnie przez internet.

Czasy się jednak zmieniają, świadomość ludzi wzrasta i obecność takich szkodliwych ogłoszeń z całą pewnością przestanie mieć rację bytu.

GoodContent – zarabianie na pisaniu tekstów

Na czym może polegać faktyczne zarabianie przez internet? Istnieje bardzo ciekawy, bezpieczny i opłacalny sposób na zarobienie prawdziwych pieniędzy. I to wyłącznie dzięki dostępowi do komputera i swojej kreatywności.

Kryterium kreatywności oznacza zatem ni mniej, ni więcej tyle, że szczególnie pożądane są w tej metodzie osoby pomysłowe. To musi być doprawdy szalona pomysłowość, dla której osoba w mig znajdzie odpowiednie ujście.

Być może przyda się też obycie z retoryką, ale tylko w formie pisanej. Chodzi tu przede wszystkim o bardzo bogate słownictwo, umiejętność odpowiedniego zorganizowania pisanej wypowiedzi.

Umyślnego i możliwie najbardziej naturalnego wplatania w niej pożądanych słów i improwizowania. Tak,  aby w krótkim czasie zawrzeć jak najwięcej treści i wyciągnąć z tego jak największe zyski.

Ludzie codziennie piszą coś w internecie i robią to za darmo. Wielu z nich prowadzi profesjonalne blogi, do których muszą tylko dokładać kwoty konieczne do opłacenia domeny czy warstwy wizualnej.

A tutaj ktoś sugeruje, że za zwykłe wypowiedzi można otrzymać wypłatę? Tak, jak najbardziej można i nie ma tutaj mowy o żadnym oszustwie.

Aby zrozumieć naturę tego niezwykle skutecznego sposobu, należy poznać dogłębnie pojęcie copywritingu.

GoodContent – idealna opcja dla copywriterów?

Niejednej osobie zapewne obiło się ono o uszy – trudno powiedzieć, z jaką branżą się kojarzy. Ot, postacie w filmach bardzo często pracują na takim stanowisku.

I jakoś tak wyszło, że kojarzy się ono zazwyczaj z osobą w garniturze o śnieżnobiałym, hollywoodzkim uśmiechu.

Copywriting to jedna z dziedzin branży marketingowej, bardzo ważna jej gałąź. Jeszcze kilka lat temu przedmiotem działania osób z nią związanych była reklama sensu stricto.

Człowiek pracujący na tego typu stanowisku odpowiadał za wymyślanie chwytliwych haseł i sloganów reklamowych. Mówiąc bardziej obrazowo, to właśnie jakiś copywriter stał na przykład za sloganem sklepu Media Markt.

Sloganem, który z czasem stał się w Polsce absolutnie kultowy i w zasadzie przeszedł na chwilę do mowy potocznej większości Polaków.

W porządku, ustalone zostało zatem, że copywriter odpowiada za wymyślanie sloganów reklamowych dla marek, które promują się na szeroką skalę.

Wielkie marki nie powierzą jednak kwestii marketingowych jednej, nieznanej osobie z internetu, nie zatrudnią jej ani nic w tym rodzaju.

Zgadza się, ale należy jasno podkreślić, że w czasach współczesnych copywriting przechodzi swoistą ewolucję.

Rozwój copywritingu

Ewolucja ta jest związana oczywiście z internetem, który branżę marketingową wywrócił dosłownie do góry nogami w ciągu ostatniego dziesięciolecia.

Oczywiście nadal istnieje zapotrzebowanie na chwytliwe hasła reklamowe. Więc typowy zawód copywritera istnieje po dziś dzień i jest zazwyczaj bardzo dobrze opłacany.

Należy jednak dokonać spostrzeżenia, że wykształciło się coś w rodzaju specjalizacji w tym zawodzie.

Stał się on dzięki temu szeroko dostępny i zdecydowanie mniej hermetyczny. Dlaczego tak się stało? Głównym winowajcą jest Google.

Tak, mowa tutaj o ni mniej, ni więcej wyszukiwarce internetowej, w której każdego dnia wyszukujemy co najmniej kilka rozmaitych haseł.

Nieliczni jednak zastanawiają się nad tym, co właściwie zostaje nam pokazane po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego hasła.

A zwłaszcza, dlaczego akurat ten wynik spośród miliona innych znalazł się na pierwszym miejscu. Google od początku swojego działania bazuje na algorytmach.

Ich zadaniem jest badanie popularności stron internetowych, a także ich zgodności z tym, co jest potrzebne użytkownikowi wyszukiwarki.

I właśnie na podstawie takich badań decydują one o tym, co wyświetli się jako pierwsze. Można też dodać, że w marketingu internetowym istnieje pod tym względem pewna zasada.

Jeśli strona nie wyświetli się wśród propozycji na pierwszej stronie wyszukiwania, to równie dobrze można ją uznać za nieistniejącą.

Komu potrzebne są usługi copywriterskie?

Posłużmy się przykładem, by wytłumaczyć rolę copywritingu w swoistym pokonywaniu tego nieprzyjaznego algorytmu. Jest sobie początkująca firma z siedzibą w Warszawie, która w swoim asortymencie ma meble.

Jej właściciel wpisuje do wyszukiwarki hasło „meble Warszawa” i z żalem stwierdza, że adres strony internetowej firmy wyświetla się dopiero na szóstej stronie wyszukiwania.

Jest to niedopuszczalne, więc radzi się osoby wtajemniczonej w meandry marketingu internetowego i wynajmuje copywriterów.

Ci zaczynają pisać mu teksty zapleczowe na jego stronę ze słowami kluczowymi typu „meble”, „szafa” czy „Warszawa”. Im więcej tego typu słów algorytm wyłapie, tym szybszy awans na stronach wyszukiwania zaliczy strona właściciela firmy.

Podsumowując zatem, współcześnie zadaniem copywritera jest przede wszystkim wywindowanie strony internetowej na sam szczyt wyszukiwania.

GoodContent – zarabianie i wypłaty

Zarabianie w ten sposób jest proste, bo istnieją serwisy, które organizują tego typu przedsięwzięcia w sposób profesjonalny i zorganizowany.

Zarobek jest od początku do końca zależny wyłącznie od naszych chęci – im więcej tekstów napiszemy, tym więcej otrzymamy pieniędzy.

Możemy zatem wyciągać dwa złote w miesiąc, by zaraz potem zarobić nawet i kilka tysięcy. Wszystko zależy od stopnia naszego zaangażowania i inwestycji dokonanej w czasie i kreatywności.

Fakt ten wiąże się także z tym, że absolutnie nic nie jest nam narzucane. Zlecenia wybieramy całkowicie dobrowolnie, możemy w nich swobodnie przebierać i wybrać takie, które szczególnie pasuje nam tematycznie.

Jak wygląda kwestia wypłaty zarobionej sumy pieniędzy? Bardzo prosto i bez żadnych haczyków.

Przede wszystkim warto tu zaznaczyć, że osoba zlecająca napisanie tekstu jest zobowiązana do wpłacenia pieniędzy do czegoś w rodzaju depozytu.

Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy zapłatę za poświęcony czas. Nie ma mowy o scenariuszu, w którym piszemy długi tekst na kilka tysięcy znaków, a potem zostajemy na lodzie, bo zleceniodawca jednak się rozmyślił.

Czy możemy wypłacić każdą kwotę? Tak oczywiście nie jest – musiał powstać konkretny, z góry ustalony próg. Inaczej administratorzy serwisu po prostu nie nadążaliby z realizowaniem przelewów.

Progiem jest symboliczne 100 zł – symboliczne, bo da się tyle zarobić w ciągu dnia albo dwóch.

Skutecznie oddzieli to jednak osoby o słomianym zapale od tych, które faktycznie przyszły zarabiać poważne pieniądze.

Administracja gwarantuje, że przelew dotrze w ciągu trzech dni roboczych. I po pierwszej wypłacie, każdy realnie przekonuje się, że znalazł świetny sposób na uzupełnienie domowego budżetu.

Co więcej, i to już naprawdę robi wrażenie, serwis gwarantuje dokonania rozliczeń z urzędem skarbowym za nas. Dzięki czemu nie musimy się martwić, że czeka nas nieprzyjemna wycieczka do lokalnego urzędu i następnie utarczki z urzędniczkami.

GOODCONTENT - PODSUMOWANIE

GoodContent.pl – zalety i wady

 • W pełni legalna i zarejestrowana firma: NIP: 1231316531 / REGON: 364290148
 • Serwis jest w 100% wypłacalny.
 • Bezpłatna rejestracja
 • Minimum do wypłaty – 100 zł (3 dni robocze).
 • Ponad 10 tysięcy copywriterów.
 • Brak zbędnych formalności – serwis wystawia faktury VAT 23% (dla kupujących).
 • Serwis rozlicza za copywriterów podatek dochodowy (na koniec wysyła PIT-11).
 • Kontakt ze zleceniodawcami/copywriterami.
 • Unikalne teksty (dla kupujących).
 • Elastyczne ceny (dla kupujących).
 • Ranking i oceny copywriterów.
 • Sprawnie działający Support.
 • Przejrzysta i intuicyjna nawigacja.
 • Spora konkurencja.
 • Konieczność wyrobienia sobie marki, aby otrzymywać wysoko płatne zlecenia.

Zarabianie na pisaniu tekstów w GoodContent – podsumowanie

Odwróćmy jeszcze na koniec strony medalu. Komu usługi copywriterskie mogą się przydać? Przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkim i skutecznym wypromowaniu swojej strony internetowej.

Jak już było niejednokrotnie wspomniane, obecność na pierwszej stronie wyszukiwań jest koniecznością. Oczywiście, jeśli chcemy prowadzić swój biznes na nieco szerszą skalę lub po prostu wybić się spośród konkurencji.

Może się to wydać niesprawiedliwe, bo w pewnym sensie takie jest, ale spójrzmy po sobie. Komu zdarza się przebierać wśród wyników wyszukiwania Google na tyle dogłębnie, by dotrzeć chociaż na drugą stronę?

To jest pytanie retoryczne i właśnie ze względu na to usługi copywriterskie są tak ważne we współczesnym marketingu internetowym.

Podsumowując zatem krótko, metoda bezpiecznego i skutecznego zarabiania przez internet faktycznie istnieje i najlepiej jest jak najszybciej przekonać się o tym na własnej skórze.

Póki jeszcze pokutuje krzywdzące przekonanie, że ludzie oferujący możliwość zarobku w internecie to sami oszuści i złodzieje.

Na przykładzie GoodContent.pl widać, że to tak naprawdę całkowicie profesjonalna, godna zaufania usługa, która dba tak samo o swoich klientów, jak i pracowników.

3.7/5 - 86 głosów