STRONA GŁÓWNA » CHIŃSKIE ALLEGRO

CHIŃSKIE ALLEGRO

CHIŃSKIE ALLEGRO

Chińskie allegro – czyli strona Aliexpress po polsku. Jak robić zakupy na tej platformie handlowej, jakie metody płatności są dostępne?

Czy dostępna jest aplikacja, kupony rabatowe i zniżki? Jak długo trwa wysyłka i czy trzeba płacić cło? Sprawdź opinie i odpowiedzi na te pytania.

Aliexpress jest chińskim sklepem internetowym, który w ciągu ostatnich kilku lat zdobył w Polsce niesamowitą popularność.

Ta platforma jest wyjątkowo konkurencyjna ze względu na niskie ceny oraz stosunkowo dobrą jakość produktów.

Oczywiście zdarzają się produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia, jednak nie są to liczne przypadki.

Co więcej Aliexpress jest miejscem, gdzie można dostać praktycznie wszystko.

Począwszy od gadżetów, kosmetyków, poprzez ubrania i zabawki, a skończywszy na wyposażeniu wnętrz.

Te wszystkie cechy sprawiają, że Aliexpress cieszy się tak ogromną popularnością i zdobywa sobie coraz szersze rzesze klientów.

Chińskie allegro – strona Aliexpress po polsku

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania ze platformy zakupowej Aliexpress jest założenie konta na tym portalu.

Dla obawiających się, że będą musieli tłumaczyć chińskie znaczki jest dobra wiadomość – portal posiada polską wersję językową więc założenie konta nie powinno sprawiać żadnego problemu.

W związku z tym, że jest ono wykonane za pomocą translatora momentami może być irytujące, jednak nie jest to problem, który będzie sprawiał ogromne trudności podczas użytkowania serwisu.

By założyć konto musimy mieć komputer z dostępem do internetu. Wygląda to bardzo podobnie do zakładania konta na stronach innych sklepów internetowych. Może się to odbyć na dwa sposoby.

Zakładanie konta na Aliexpress metoda 1

Po pierwsze można założyć konto za pomocą adresu e-mail. Wówczas należy wypełnić krótki formularz.

Wymaga on od nas podstawowych danych jak imię, nazwisko itp. Najlepiej do tego celu wybrać skrzynkę mailową, której używamy na co dzień.

Jest to związane głównie z tym, że właśnie na ten adres mailowy będą przychodzić wszelkie wiadomości związane z naszymi zakupami na Aliexpress.

Zakładanie konta na Aliexpress metoda 2

Jeszcze łatwiejsze jest zakładanie konta w przypadku, gdy mamy konto na FB.

Rejestracja przebiega wtedy na podstawie kilku kliknięć, gdyż portal Aliexpress w tym celu łączy się automatycznie z Facebookiem.

Rozwiązanie to jest świetne dla osób, które na co dzień korzystają z Facebooka i chcą za jego pomocą dokonywać zakupów i dzielić się radością z już wykonanych.

Drugi sposób jest znacznie prostszy i o wiele bardziej intuicyjny. Jednak nie można powiedzieć, by ten pierwszy nastręczał wiele więcej trudności.

Wystarczy zdecydować się na jeden z nich, a wtedy szybko uda nam się założyć konto.

Chińskie allegro – jak kupować na Alieexpress?

Zakupy na Aliexpress mogą wydawać się skomplikowane jednak to tylko pozory. By w ogóle rozpocząć zakupy należy odnaleźć produkt, który nas interesuje.

Wyszukiwanie produktów odbywa się poprzez podział na kategorie, na podstawie których wyszukuje się dane produkty. Są one pogrupowane i można je wyszukać wg cech:

  • ceny
  • kosztów dostawy
  • opinii użytkowników
  • określonych marek

Podział na takie kategorie ułatwia wyszukiwanie, a jednocześnie pozwala na zakup odpowiedniej jakości produktu.

By kupić produkt wartościowy dobrze jest się kierować największą popularnością produktu, która często łączy się z dobra oceną od innych użytkowników.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupujemy coś, co już kiedyś się sprawdziło u innych użytkowników.

Oczywiście jeszcze przed zakupem warto zapoznać się z ocenami i opiniami na temat sprzedającego, dzięki temu jest szansa, że unikniemy zakupu od kogoś, kto usiłuje oszukać klientów platformy Aliexpress.

W kwestii ocen platforma nie różni się wiele od innych portali aukcyjnych. Zapewnia to szczelność jeśli chodzi o nieuczciwych sprzedających i kupujących.

Ktoś, kto jest nierzetelnym sprzedawcą nie utrzyma się zbyt długo, gdyż jego gwoździem do trumny będą właśnie odpowiednie oceny użytkowników, które będą skutecznie zniechęcać innych kupujących.

Kiedy już odnajdziemy odpowiedni przedmiot należy się zapoznać z jego parametrami, wybrać odpowiedni kolor i wzór i można zakupić to, co nam się wymarzyło.

Kupowanie na Aliexpress w praktyce

Oto kroki, jakie należy wykonać, jeśli jesteśmy już zdecydowani na zakup danego produktu:

  • 1. Klikamy przycisk „kup teraz”
  • 2. W przypadku, gdy jest to nasz pierwsze zakup będziemy zobowiązani uzupełnić formularz z danymi do przesyłki. Przy kolejnych paczkach adres ten zapamięta się już automatycznie. W tym celu należy pamiętać, żeby zaznaczyć opcję „Set as default”.
  • 3. Następnie finalizujemy nasze zakupy poprzez naciśnięcie przycisku „Save and ship to this address”.

W tym momencie jesteśmy już po zakupach i jedyną rzeczą, jaka nam pozostała jest zapłacenie za daną przesyłkę. Jednakże temat płatności poruszymy już w innym punkcie.

Jak płacić na Aliexpress?

Jak płacić na Aliexpress? Cło?

Aliexpress – metody płatności

Najlepszym i najszybszym sposobem na zapłacenie za przedmiot kupiony na Aliexpress jest skorzystanie z funkcji PayU lub Przelewy24. Wówczas opłata odbywa się za pomocą polskiego konta bankowego.

Dzięki temu nie trzeba martwić się o koszt przewalutowania, czy zakładanie konta w innej walucie. Jest to też chyba najszybsza i najbezpieczniejsza a metod płatności.

Następnie wszystko wygląda podobnie jak w przypadku innych sklepów internetowych – strona przekierowuje nas do kolejnej, z której możemy wybrać odpowiedni bank.

Po realizacji przelewu klient wykonujący zakupy dostaje potwierdzenie mailowe, że płatność została dokonana.

Następnie procedury przetwarzania płatności trwają ok 24 godzin i wówczas pozostaje tylko czekać na paczkę.

Ponadto płatności można dokonywać także innymi metodami – PayPal, karta kredytowa lub debetowa, Western Union, przelew bankowy – zwykły.

Chińskie allegro udostępnia także mniej popularne w Polsce sposoby płatności – dedykowane głównie klientom z Azji, Rosji i Ameryki Południowej.

Co ciekawe pieniądze za towar sprzedający dostaje dopiero po zakończeniu całej transakcji – to znaczy po otrzymaniu towaru przez klienta.

Tym samym serwis Aliexpress zapewnia sobie wysoką jakość usług, a jednocześnie umożliwia szybki zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia klienta.

Jak widać cała procedura płatności jest przemyślana i nastawiona mocno na klienta. Nie ma zatem wątpliwości, dlaczego chińskie allegro zyskuje coraz więcej zwolenników i entuzjastów.

Zakupy na Aliexpress a cło

Aliexpress – cło

Wiele osób rozważając zrobienie zakupów na Aliexpress zastanawia się czy opłacenie cła, kosztów przesyłki i innych opłat związanych z transkontynentalnym transportem dóbr, nie wywinduje ceny tak wysoko do góry, że zakup danej rzeczy będzie po prostu nieopłacalny.

Nic bardziej mylnego. Zacznijmy od tego, że jeżeli wartość zamówienie nie przekracza 150 euro, to dany produkt jest zwolniony z cła.

Dzięki temu koszt produktu nie powiększy się o kwotę cła. Wątpliwości jednak dalej może budzić inny podatek jakim jest VAT. Jednakże tu czeka nas kolejna dobra wiadomość.

VAT nie obowiązuje w przypadku, gdy cena nie przekracza 22 euro. Na szczęście to nie koniec dobrych wieści.

Paczki są zwolnione z opłaty podatku wówczas, gdy ich wartość nie przekracza 45 euro i są one przeznaczone na użytek prywatny.

To właśnie dlatego większość produktów na Aliexpress oznaczona jest jako „gift”, sam portal znany jest jako sklep internetowy dla osób prywatnych.

Co więcej cena przesyłki może pozytywnie zaskoczyć, ponieważ… przesyłka jest totalnie darmowa. To bardzo dobra wiadomość i kolejny aspekt, który przemawia za skorzystaniem z usług tej platformy.

Kiedy już mamy wybrany produkt i znamy wszystkie opłaty (a raczej ich brak) jeśli chodzi o daną przesyłkę możemy przejść do płatności.

Chińskie allegro - Aliexpress a zwrot pieniędzy za zakupy

Chińskie allegro – zwrot pieniędzy

Aliexpress –  jak każdy szanujący się portal sprzedażowy – posiada program ochrony kupujących.

Umożliwia on zapobieganie nieuczciwym transakcjom i jednocześnie zapewnia wysoką jakość produktów, które można zakupić za pośrednictwem tej strony internetowej.

Chociaż większość produktów dostępnych na stronie pochodzi z Chin, a ich cena jest bardzo przystępna, nie oznacza to, że ich jakość jest bardzo kiepska lub kupujący nie ma w związku z tym żadnych praw. Wręcz przeciwnie.

Chińskie allegro Aliexpress umożliwia kupującemu odzyskanie pieniędzy za towar, który był wybrakowany, uszkodzony, niezgodny z opisem lub nieodpowiedniej jakości w stosunku do ceny.

Wiele osób może się zawahać, ponieważ zazwyczaj zwrot pieniędzy jest tożsamy ze zwrotem towaru.

Jak wiadomo wysyłka do Azji może niesamowicie nadwyrężyć nasz budżet i tym samym zwrot może okazać się nie opłacalny.

Na szczęście i na taką okoliczność Aliexpress przygotował się świetnie. By odzyskać pieniądze nie trzeba odsyłać towaru.

Ponadto zwrot towaru można uzyskać w przypadku nieotrzymania lub zaginięcia paczki.

Wówczas za towar należy się całkowity zwrot kosztów. W przypadku problemów jakościowych z towarem przysługuje częściowy (choć czasem też całkowity) zwrot pieniędzy.

By otrzymać zwrot należy wypełnić odpowiedni formularz w stosunku do produktu, który chcemy zareklamować.

Wiadomo, że odesłanie paczki jest zbyt kosztowne, dlatego też należy wybrać opcję „refund only” czyli opcję oznaczającą tylko i wyłącznie zwrot gotówki.

Powody żądania zwrotu także są podane, wystarczy tylko wybrać odpowiednie. Dzięki temu komunikacja przebiega sprawnie i precyzyjnie.

Nie ma także potrzeby rozmyślania nad uzasadnieniem, które może być nietrafne lub niezrozumiałe. Jak widać korzystanie z Aliexpress jest przystępne i nie nastręcza wielu trudności.

Korzyści z korzystania z Aliexpress

Platforma handlowa Aliexpress zachęca coraz więcej osób ze względu na to, że korzystanie z niej jest bezpłatne.

Po drugie, można dostać tutaj produkty o takiej samej jakości, jak na rynkach europejskich, ale w o wiele lepszej cenie.

To oszczędność pieniędzy na szeroką skalę. Dodatkowo kupując produkty na innych serwisach sprzedażowych, często dużą częścią ceny są także koszty przesyłki.

W przypadku Aliexpress przesyłka jest darmowa, co jest też pewnym fenomenem w przypadku przesyłek zagranicznych.

Dodatkowo obsługa klienta, reklamacji i zwrotów jest bardzo przejrzysta i jasna, mimo odmiennych języków porozumiewania się.

Jak widać chińskie allegro to bardzo przystępne rozwiązanie i fajna alternatywa dla innych serwisów aukcyjnych.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przetestowanie tej platformy na własnej skórze.

Wówczas najszybciej można dowiedzieć się, czy jest to rozwiązanie dla nas, czy odpowiadają nam warunki cenowe i asortyment.

Sprawdź również artykuł, w którym wyjaśniamy – jak zarabiać jako tajemniczy klient. Może Cię także zainteresować testowanie produktów za pieniądze.

3.3/5 - 7 głosów